VABARIIGI VALITSUSE KORRALDUS

1.–28. märtsini võivad õppehoonetes viibida ainult 1.–4. klasside õpilased ja hariduslike erivajadustega õppijad.

Teiste klasside õppijad võivad koolis viibida ainult juhul, kui nad:
• vajavad hariduslikke tugiteenuseid;
• vajavad õpetaja hinnangul õpitulemuste saavutamiseks konsultatsioone

Siseruumides tuleb kanda maski ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Õpperuumides tuleb kõiki tegevusi läbi viies tagada hajutatus. Väljaspool õpperuumi võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks inimest, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada.

Piiranguid ei kohaldata õpilaste suhtes, kes on tõhustatud või eritoel ja hariduslike erivajadustega õppijatele. Samuti ei puuduta uued piirangud lasteaedu.

Valitsus arutab järgmisel nädalal, kas ja mis tingimustel võiks kontaktõppesse lubada ka lõpuklasside ehk 9. klasside õpilased.

Kui huviringis või trennis osalevad ainult ühe igapäevaselt koos viibiva lasteaiarühma või kontaktõppel oleva klassi lapsed, võivad tegevused toimuda ka siseruumides grupiviisiliselt ning väljas suuremates kui 10-liikmelistes gruppides. Sel juhul tuleb tagada, et ühes grupis oleksid ainult ühe rühma või klassi õpilased, kes ei puutu kokku teiste rühmadega.

Samuti on lubatud kontaktõppel olevate õppijate õppekavajärgsed grupiviisilised tegevused. Näiteks ühe 3. klassi ujumistund.