KIK

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) rahuldas meie projektitaotluse: Adavere Põhikooli õpilaste õppekäigud 2020/2021 õppeaastal.
Õppekäikude sihtkohaks on Endla Looduskeskus.
14.09. saabusid õpilased 7. – 9. klassist tutvuma Männikjärve metsa ja rabaga. Rabas oli, mida vaadelda, õppida, üles tähendada ja meelde jätta. Programmi viis läbi ja juhendas õpilasi Elo Raspel. Põnev ja hariv oli – kuidas ja mis tingimustes raba tekib; mis on turvas ja kui vesine ja salalik on turbasammal; raba värv ja taimestiku kidurus; linnud ja roomajad; erilise toitumisharjumusega huulhein. Õpilased mõõtsid laugaste vee läbipaistvust ja lauka sügavust, samuti vee ja õhutemperatuuri. Veereservuaar, rabalaugas, kostitas ka januseid. Juba vaade rabale tegi tunde eriliseks – lummavaks.
Metsaala oma seente, pohlade, sinikate, sambla põõsa- ja puurindega nõudis metsatüübi määramisel juba vaatlusoskust. Olime rahul, pisukese väsimusega kontides, aga nii hea ilmaga rabamaastikku nautida pole ju kõigile antud!